XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020r.

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Wykorzystajmy ten czas na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.  Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  3. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  6. W piątek przed wieczorną Mszą Świętą od godz.17.00 do 17.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  7. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek św. Jan Maria Vianney

– w sobotę św. Dominik

• Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia trwających wakacji.