XX Niedziela Zwykła 16.08.2020r.

  1. W sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. Wczoraj 15 sierpnia celebrowaliśmy uroczystości Wniebowzięcia NMP, a zarazem Święto Wojska Polskiego i 100 Rocznicę Bitwy Warszawskiej. Z racji tej rocznicy wczoraj miał miejsce akt odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej nawiązującej do tych wydarzeń. Tablicę przekazał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Aktu odsłonięcia tablicy dokonali włodarze miasta i gminy Serock, powiatu Legionowskiego wraz z przedstawicielami wojska. Tablica znajduje się przy wyjściu po lewej stronie. Wszystkim osobom zaangażowanym we wczorajsze uroczystości serdecznie dziękuję.  
  2. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Przesunięta w czasie z powodu koronawirusa uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w naszym kościele 19 września o godz. 11.00. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do tej uroczystości odbędzie się w pierwszą niedzielę września (6 września) po Mszy św. o godz. 11.00.
  4. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek św. Jacek

– w czwartek św. Bernard

– w piątek św. Pius X

– w sobotę NMP Królowa

  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego kolejnego tygodnia  wakacji.