Czwarta Niedziela Zwykła w ciągu roku 31 stycznia 2021

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują.

2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza Święta z błogosławieniem świec o godz. 18.00.

3. W wtorek Msza Święta pogrzebowa o godzinie 10.30. W ostatniej drodze do wieczności pożegnamy śp. Włodzimierza Łazęckiego

4. W środę zmiana tajemnic Różańca Świętego i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta od godz. 17.00. do godz. 17.45.

7. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Koła Żywego Różańca zapraszają no modlitwę od godziny 17.00.

8. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.oo. odbędzie się Noworoczny Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu The Voice of Zegrze z klubu garnizonowego CSŁiI.

9. 21.02.2021r. odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przystępujących do sakramentu I Komunii Świętej. I Komunia Święta w tym roku odbędzie się 15.05.2021..

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W tym tygodniu patronują nam:

– w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

– w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

Ks. proboszcz ppłk Marcin Kwiatkowski