Szósta Niedziela Zwykła w ciągu roku 14 lutego 2021

14.02.2020r.

1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  3. Dzisiaj również wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
  4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 18.00.
  5. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 17.15, oraz w Gorzkich Żalach, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17.30
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Jeśli są jeszcze dzieci chętne do przystąpienia do I Komunii św. w naszej parafii to zapraszam na spotkanie.
  7. Za dwa tygodnie w niedzielę 28.02.2021r. po Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Jeśli są jeszcze osoby chętne do przyjęcia tego sakramentu to zapraszam na spotkanie.
  8. Pragnę również poinformować, iż tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 14-16 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Franciszkanin Stanisław Ziemiński.
  9. Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.