I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Jeśli są jeszcze dzieci chętne do przystąpienia do I Komunii św. w naszej parafii to zapraszam na spotkanie.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 (tutaj następuje zmiana bo w zeszłym tygodniu była ogłoszona godz. 17.15). W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 Gorzkie Żale. Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Jeśli są jeszcze osoby chętne do przyjęcia tego sakramentu to zapraszam na spotkanie. Sakrament bierzmowania odbędzie się 27.05.2021r. o godz. 18.00.
  5. Pragnę również przypomnieć, iż tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 14-16 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Franciszkanin Stanisław Ziemiński.
  6. Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.