II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca.  Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.. Są oni  świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło za tydzień ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie  z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Sakrament bierzmowania odbędzie się 27.05.2021r. o godz. 18.00.
  3. Jutro 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na naszą modlitwę.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz zmiana tajemnic Różańca Świętego
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele  odprawiamy w piątki o godz. 17.30, oraz w Gorzkich żalach, odprawianych w każdą niedzielę o godz17.30
  7. W piątek od godz.17.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  8. Również w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w refektarzu kościoła odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
  9. W przyszłą  niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  10. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 14-16 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Franciszkanin Stanisław Ziemiński.
  11. Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.