IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. Również dzisiaj o godzinie 11.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej.
  2. Dzieci, które przystąpiły wczoraj do I Komunii Św. zapraszamy wraz z rodzicami w tzw. Białym Tygodniu do uczestnictwa w Mszach Świętych wieczornych i nabożeństwa majowych.
  3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństwa jutro Mszą Świętą o godzinie 18.00, a po niej nabożeństwo fatimskie z procesją.
  4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
  5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  6. 7 czerwca w naszej parafii ks. bp Józef Guzdek – Biskup Polowy WP udzieli sakramentu bierzmowania. Jeśli są osoby dorosłe, które z różnych przyczyn nie przyjęły tego sakramentu, a chciałby to uczynić, są proszone o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej najpóźniej do 15 maja.
  7. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.
  8. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy Św.
  9. Zapraszamy na nową stronę internetową parafii: www.parafia-zegrze.pl
  10. W liturgii Kościoła wspominamy:
    – we wtorek Święto Św. Macieja, Apostoła
    – w czwartek Święto Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski
  11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.