XVII Niedziela Zwykła 24.07.2022

 1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne.
 2. Ze względu na przypadające, 25 lipca, wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, podróżujących oraz orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, już dzisiaj modlimy się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
 3. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
 4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
 5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
  Zapowiedzi pierwsze
  Łukasz ZIMNOWODZKI, kawaler z par. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie
  i Ewa NARTOWSKA, panna z parafii tutejszej
  Zapowiedzi drugie
  Kryspin ZYGMUNT, kawaler z parafii tutejszej
  i Angelika SIKORA, panna z parafii tutejszej
 6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.