XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019

  1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
  2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. W czwartek 12 września o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę Świętą z okazji 100 – Lecia Szkolenia Kadr Łączności w Zegrzu, która zostanie odprawiona w intencji żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej. Plan uroczystości jest wywieszony na tablicach informacyjnych.
  5. W piątek, 13 września obchodzimy kolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godzinę 18.00.
  6. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Również w następną niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na tablicę pamiątkową poświęconą zmarłemu ks. por. Antoniemu Humeniukowi, która zostanie w tym tygodniu dostarczona, a powieszona i uroczyście odsłonięta w 1 rocznicę śmierci ks. Antoniego 22 listopada 2019 roku. Już teraz dziękuję za wszystkie ofiary.
  7. Zapisy dzieci na I Komunię Świętą w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. W liturgii Kościoła wspominamy:

w piątek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła

w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

9. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać”.