Trzynasta Niedziela zwykła – 27 CZERWCA 2021

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede wszystkim zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.
  2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00.
  3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, oraz o ks. bp Gen. Józefie Guzdku i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.
  5. W piątek od godzi. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W sobotę – I sobota lipca o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę.
  7. Pragniemy poinformować, że Biskup Polowy W.P. Gen. Józef Guzdek mianował nowego proboszcza parafii wojskowej p.w. św. Archanioła Gabriela w Zegrzu, w osobie ks. ppłk Radosława Michnowskiego – dotychczasowego proboszcza parafii wojskowej w Żaganiu z dniem 1.VII.2021r. Uroczysty ingres – wprowadzenie w obowiązki proboszcza odbędzie się w niedzielę 4.VII.2021r. o godz. 11.00. Bardzo serdecznie zapraszamy w tym wydarzeniu . Otoczmy osobę i duszpasterską posługę ks. Radosława naszą serdeczną modlitwą.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  9. W tym tygodniu patronują nam:
    – w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;
    – we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;
    – w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

ks. Andrzej Dziwulski
Administrator Parafii Wojskowej w Zegrzu