XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.
  2. Dzisiaj w Warszawie o godz. 12:00 odbędzie się beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.
  3. Zeszła niedziela, zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, była „Dniem jedności z Afgańczykami”. Dzięki waszym – moi Drodzy – ofiarom zebraliśmy i przekazaliśmy na rzecz Caritas 1.123,47 PLN
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00, w poniedziałek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Spowiedź dzieci przed I Komunią w piątek od godz. 17:00. Również w piątek po Mszy św. o godz. 18:00 próba generalna przed uroczystością I Komunii św.
  5. W poniedziałek, 13 września, zapraszam na obchody święta Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, które rozpoczną się uroczystą Mszą św. w naszym kościele o godz. 10:00
  6. Również w poniedziałek zawierzamy Maryi – Matce Bożej Fatimskiej nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Nabożeństwo fatimskie odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00
  7. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Msza św. o godz. 18:00
  8. W środę, 15 września, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy, gdy dotyka nas potęga zła. Będziemy Ją o to prosić szczególnie podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00.
  9. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
  10. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę 18 września o godz. 11:00