IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
 2. Zgodnie z zapowiedzią, z inicjatywy naszej parafialnej scholii Msza św. o godz. 11:00 będzie miała szczególny charakter. Będziemy modlić się za wszystkich uchodźców wojennych z Ukrainy, wśród których przeważającą część stanowią matki z dziećmi. Po Mszy zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek ofiar na rzecz naszych nowych Gości. Osoby zainteresowane szerszą pomocą tej rodzinie zapraszam na stronę internetową parafii lub Facebooka, gdzie umieszczone zostały szczegółowe informacje na temat najpotrzebniejszych rzeczy.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
 4. Rocznica I Komunii św. odbędzie się 15 maja o godz. 11:00 Zapraszam osoby zainteresowane na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę 03 kwietnia po Mszy św. o godz. 11:00
 5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Dziękuję Członkom Żywego Różańca za przygotowanie rozważań i poprowadzenie zeszło piątkowego nabożeństwa.
 6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 01 do 03 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. mjr Marcin CZEROPSKI, proboszcz Parafii Wojskowej w Legionowie. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej i gablocie ogłoszeń.
 7. W pierwszy piątek miesiąca od godzi. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W pierwszą sobotę kwietnia o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
 10. W niedzielę 13 marca zbieraliśmy do puszek ofiary na potrzeby misji. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom przekazaliśmy na ten cel 1.565,26 PLN
 11. Została założona marmurowa rama wokół obrazu w kaplicy chrzcielnej, która jest realizacją projektu kościoła. Chcę gorąco podziękować Panu Leszkowi Kamińskiemu za zaangażowanie, sfinansowanie, dopilnowanie i realizację tego dzieła.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.