V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
 2. Dziękuję naszej scholi oraz rodzinnej grupie muzycznej z parafii w Woli Kiełpińskiej za przygotowanie i ubogacenie swoim śpiewem Mszy św. z udziałem Uchodźców wojennych z Ukrainy. Z przeprowadzonej zbiórki pieniężnej, dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom przekazaliśmy rodzinie 1.513,60,- PLN oraz dary rzeczowe.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i Rodziców przygotowujących się do rocznicy I Komunii św.
 4. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii.
 5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Dziękuję Księdzu rekolekcjoniście za poprowadzenie zeszło piątkowego nabożeństwa.
 6. Bardzo proszę, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą
 7. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 11:00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie organizacyjne dla dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
 10. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie serdecznie zaprasza rodziców i kandydatów, do klas – od pierwszej do siódmej – na ostatni z zaplanowanych dni otwartych, w sobotę 9 kwietnia, w godzinach od 10 do 13. Jest to okazja do zobaczenia szkoły oraz spotkania się z nauczycielami i uczniami. Więcej informacji na stronie: salezy.pl
 11. Kończymy dzisiaj nasze zamyślenia rekolekcyjne. W imieniu całej parafii, pragnę z całego serca podziękować Księdzu Marcinowi Czeropskiemu za przeprowadzone rekolekcje. Był to czas, który przybliżył nas do Boga i pomógł zrozumieć sens chrześcijańskiej miłości. Na pewno w każdym z nas zostało zasiane małe ziarnko, które będzie kiełkowało przez cały czas tego okresu liturgicznego, a Święta Wielkanocne będą początkiem zmartwychwstania prawdziwej miłości w nas i naszych Rodzinach. Dziękując Ci za Twoją obecność pośród nas, życzymy jednocześnie, abyś w swojej dalszej posłudze kapłańskiej nieustannie doświadczał Bożej miłości i łaski, która niech spływa na Ciebie przez dobroć i serdeczność tych, do których zostałeś i będziesz posłany. Obiecujemy modlitwę i również o nią prosimy. Bóg zapłać i Szczęść Boże!