Niedziela Palmowa 10.04.2022

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej.
 2. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
 4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17:30 i na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 17:30 Dziękuję naszej parafialnej scholii Anecie, Katarzynie i Patrycji za poprowadzenie zeszło piątkowego nabożeństwa.
 5. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego. Szczegółowy plan umieszczony został na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
 6. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 21:00.
 7. W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.
 8. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 15.00 koronką do miłosierdzia Bożego rozpoczniemy nowennę przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 17:30 ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 21:00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 9. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny, co pół godziny, od 09:00 do 12:00 O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. Mszę Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00, którą zakończy procesja rezurekcyjna.
 11. W niedzielę wielkanocną Msze św. według porządku niedzielnego o 09:00, 11:00 i 18:00 Po Mszy św. o godz. 11:00 trzeci dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego.
 12. W wielkanocny poniedziałek Msze św. będą sprawowane o godz. 09:00 i 11:00 Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00 Po Mszy św. o godz. 11:00 trzeci dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego.