IV Niedziela Wielkanocna 08.05.2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na alumnów Ordynariatu Polowego.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa. We wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszam dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. na ostatnie próby. Spowiedź dzieci przed I Komunią w piątek od godz. 17:00. Natomiast spowiedź dla dzieci, które obchodzą rocznicę I Komunii odbędzie się w sobotę 14 maja o godz. 17:00, a próba po Mszy św. o godz. 18:00
  3. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
  4. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18:00.
  5. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie z procesją po Mszy Świętej o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
  6. W sobotę, 14 maja, w święto Świętego Macieja Apostoła, w naszym kościele o godz. 11:00 odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.