Niedziela Męki Pańskiej 02.04.2023

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla Rodziców i dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii Świętej.
 3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17:30 i na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 17:30
 5. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego. Szczegółowy plan umieszczony został na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
 6. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 21:00.
 7. Po raz pierwszy w naszej parafii, w Wielki Czwartek, odbędzie się Rocznica I Komunii świętej.
 8. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 15.00 koronką do miłosierdzia Bożego rozpoczniemy nowennę przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 17:30 ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 21:00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 9. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny, co pół godziny, od 09:00 do 12:00 O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. Mszę Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00, którą zakończy procesja rezurekcyjna.
 11. W niedzielę wielkanocną i wielkanocny poniedziałek Msze św. będą sprawowane o 09:00, 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Po Mszach św. o godz. 11:00 nowenna do Miłosierdzia Bożego.