III Niedziela Wielkanocna 23.04.2023

  1. Trzecia niedziela Wielkanocy w całej Polsce obchodzona jest po raz VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. Zachęcamy, aby każdy w nadchodzącym tygodniu codziennie odczytał dowolny fragment Biblii.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie organizacyjne dla dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa
  3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. Jutro w poniedziałek, 24 kwietnia obchodzimy w liturgii Kościoła Uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, by zawierzać Bogu sprawy naszej Ojczyzny.
  5. We wtorek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.
  6. W sobotę, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.