V Niedziela Wielkanocna 07.05.2023

  1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  3. Jutro, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
  4. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
  5. W czwartek, 11 maja, podczas Mszy św. o godz. 18:00 młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli Jego Ekscelencja Biskup Polowy Wiesław Lechowicz. Uroczysta Msza św. połączona jest z jubileuszem XXX-lecia naszej Parafii Wojskowej pw. św. Gabriela Archanioła oraz 100-leciem Duszpasterstwa wojskowego w Zegrzu. Dlatego zapraszam na tą wyjątkową Mszę św. wszystkich Parafian i Sympatyków naszej Parafii, Członków Rady Parafialnej, Kół Różańcowych i Apostolatu Margaretka. Oprawę muzyczną zapewni Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i Orkiestra Wojsk Obrony Terytorialnej. Szczegółowy plan na plakatach w gablotach ogłoszeniowych i stronie internetowej oraz Facebooku. Ze względu na uroczystości zachęcam, WYJĄTKOWO, do prywatnego odmówienia Litanii Loretańskiej.
  6. W sobotę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 40. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie z procesją po Mszy Świętej o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
  7. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.
  1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Zapowiedzi pierwsze:

Łukasz STEFAŃSKI, kawaler, parafia tutejsza, żołnierz zawodowy i Paula Justyna MRUGOWSKA, panna, parafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi;