Patenty oficerskie wręczone 02.09.2023

W sobotę 02 września w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki 204 żołnierzy rezerwy, w tym 58 Terytorialnej Służby Wojskowej, otrzymało patenty oficerskie – symbol zaszczytu i bycia oficerem Wojska Polskiego.
W uroczystości uczestniczył Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. broni Dariusz Łukowski, Dyrektor Departamentu Kadr MON Gabriel Brańka, Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Maciej Klisz, Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Tomasz Dominikowski, przedstawiciele duchowieństwa oraz przedstawiciele jednostek wojskowych i instytucji MON.
Patenty oficerskie podpisane przez Prezydenta RP wraz z listami gratulacyjnymi wręczył żołnierzom rezerwy Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. broni Dariusz Łukowski wraz z Dyrektor DK MON Gabrielem Brańką.
Po rozdaniu patentów w kościele garnizonowym w Zegrzu o godz. 20:00 odbyła się uroczysta Msza św. przed promocją oficerską. Eucharystii przewodniczył proboszcz zegrzyńskiej parafii, a jednocześnie dziekan WOT ks. płk Radosław Michnowski, który tego dnia reprezentował Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza.
W homilii ks. płk Radosław Michnowski powiedział: „…Nie popełnię przesady, twierdząc, że mało który z zawodów wymaga tak wszechstronnego przygotowania i tak stałego i silnego opanowania się, jak służba oficera… Niech wasze rozkazy zawsze brzmią: „Za mną” nigdy „Naprzód” – przekonywał kapelan.
Na zakończenie Mszy św. ks. płk Radosław Michnowski, przekazał życzenia od Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza i podziękował zebranym za udział w Eucharystii.
Swoje życzenia również przekazali w imieniu Biskupa Prawosławnego ks. ppłk Łukasz Godun i Biskupa Ewangelickiego ks. kpt. Dawid Banach


Tekst i zdjęcie: kpr. Wioletta Wolska