Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres Wielkanocy. Prosimy, aby Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.
 3. W naszym kościele nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17:30.
 4. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi, jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 18:00.
 5. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie. Msze Święte o godz. 18:00.
 6. W piątek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
 7. W przyszłą niedzielę, 26 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu przypada również Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, podczas każdej Mszy św., aby żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 8. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny. Prowadzą na Mazurach w okolicy Kętrzyna w miejscowości Siemki dom dla dziewcząt uzależnionych pod nazwą „WSPÓLNOTA RAZEM ŁATWIEJ”. Starają się pomóc swoim podopiecznym wyjść z uzależnienia. Aby utrzymać dom zbierają fundusze w różnych parafiach. Utrzymują się jedynie z ofiar ludzi. Dziewczęta za pobyt u nas nic nie płacą. Dlatego po każdej Mszy św. siostry będą zbierać ofiary na utrzymanie tego domu.
 9. W kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. zapraszam Członków Rady Parafialnej, Kółek Żywego Różańca oraz przedstawicieli mieszkańców, którzy przygotowują ołtarze według przyjętego zwyczaju na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele, we wtorek, 21 maja po Mszy św. o godz. 18:00.
 10. Zwracam się również z uprzejmą prośbą do wszystkich działkowców o podzielenie się kwiatami z Waszych pięknych ogrodów i przynoszenie ich do kościoła, aby posłużyły one do sypania podczas procesji.
 11. Już dzisiaj chciałbym zaprosić wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim uczestników procesji w uroczystość Bożego Ciała na piknik rodzinny, który będzie miał miejsce na placu przy kościele zaraz po zakończeniu procesji.
 12. Jeśli o festynach parafialnych mowa to chcę serdecznie podziękować za organizację i przygotowanie ostatniego festynu związanego z odpustem Matki Bożej Fatimskiej: Panu Bogu za cudowną pogodę do świętowania, Wikariuszowi Generalnemu ks. płk. Kryspinowi Rakowi za przyjęcie zaproszenia i przewodniczenie Mszy św. oraz za wygłoszenie okolicznościowego kazania, kpr. Wiolecie Wolskiej za organizację, przygotowanie, „dopięcie” wszystkich szczegółów festynu oraz pomoc w trakcie trwania festynu, Dowódcy i Żołnierzom bdow WOT za rozstawienie namiotów, zabezpieczenie liturgii i pomoc w „kuchni” oraz pomoc w uprzątnięciu placu, Komendantowi CSŁiI i Klubowi CSŁiI oraz młodzieży z The Voice o Zegrze za nagłośnienie i oprawę muzyczną w kościele i na placu, Komendantowi 26. WOG, Kierownikowi Grupy Zabezpieczenia, a przede wszystkim Personelowi naszej żołnierskiej stołówki za tradycyjną wojskową grochówkę, Szkole Podoficerskiej SONDA za maskotkę Szkoły, wszystkim Paniom z Kół Żywego Różańca, które przygotowały przepyszne ciasta i pomoc Paniom Urszuli i Anecie w uprzątnięciu placu po festynie. Ale przede wszystkim Wam – moi Drodzy – za wspaniałą atmosferę i czas, jaki dany nam było spędzić razem.
 13. Informuję, że w zeszłym tygodniu zakończyliśmy prace związane z ekspertyzą dachu kościoła i schodami przed kościołem. Zakończone zostały również prace związane z zadaszeniem miejsca modlitwy. Dziękuję za życzliwość, pomoc i wsparcie Parafianom i Sympatykom naszego kościoła: czy to za dobre słowo, czy za Waszą modlitwę, czy za pracę rąk własnych, czy za dobrowolne ofiary, które składacie na rzecz budowy miejsca modlitwy.