Uroczystość Wniebowzięcia NMP i święto Wojska Polskiego 15.08.2024

15 sierpnia w kościele garnizonowy w Zegrzu o godz. 09:00 odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego. Była to okazja do wspólnej modlitwy za poległych żołnierzy, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny, oraz za współczesne Wojsko Polskie, które strzeże niepodległości i bezpieczeństwa naszego kraju. Poczet chorągwiany i kompanię wystawił Batalion Dowodzenia WOT.

W Kościele katolickim, 15 sierpnia, to przede wszystkim uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, znane również jako Święto Matki Bożej Zielnej, jest jednym z najważniejszych świąt maryjnych w Kościele katolickim. W tym dniu wierni obchodzą pamiątkę wzięcia Maryi, Matki Jezusa, z ciałem i duszą do nieba. Jest to dogmat wiary, który został ogłoszony przez papieża Piusa XII w 1950 roku. Jest również wyrazem wdzięczności za opiekę Matki Bożej nad narodem polskim.

tekst i foto: kpr. Wioletta Wolska