XXII Niedziela Zwykła 01.09.2024

1. Dzisiaj obchodzimy 85. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Naszą modlitewną pamięcią ogarniamy wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny na wszystkich frontach.
  2. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.
  3. Jutro rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.
  4. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
  5. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W sobotę – I sobotę września o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  7. Pierwsza Komunia Święta w roku 2025 odbędzie się w sobotę 11 maja o godz. 11:00 Od 01 do 29 września przyjmuję zapisy dzieci TYLKO z Rodzin wojskowych, służb mundurowych, pracowników RON oraz „starych” bloków zegrzyńskiego osiedla posiadających kartotekę parafialną w naszym kościele. Pozostałe dzieci z rodzin cywilnych proszone są o dostarczenie zgody od swojego proboszcza. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 29 września po Mszy św. o godz. 11:00
  8. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.