III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022

 1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
 2. Zgodnie z umową dzisiaj upływa termin składania do zakrystii wypełnionych ankiet synodalnych.
 3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza Maciejowi i Jakubowi za przygotowanie rozważań i poprowadzenie zeszło piątkowego nabożeństwa.
 4. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia – Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
 5. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.
 6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 01 do 03 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. mjr Marcin CZEROPSKI, proboszcz Parafii Wojskowej w Legionowie.
 7. W dniu 9 marca 2022 r. po 48 godzinach podróży z okolic Kijowa mama z dwójką dzieci przyjechała do Zegrza, gdzie obecnie mieszkają u swojej kuzynki na naszym osiedlu. Dlatego w przyszłą niedzielę 27 marca z inicjatywy naszej parafialnej scholii Msza św. o godz. 11:00 będzie miała szczególny charakter. Będziemy modlić się za wszystkich uchodźców wojennych z Ukrainy, wśród których przeważającą część stanowią matki z dziećmi, schola wykona specjalnie dobrane pieśni, a po Mszy zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek ofiar na rzecz naszych nowych Gości.
  Osoby zainteresowane szerszą pomocą tej rodzinie zapraszam na stronę internetową parafii, Facebooka lub galoty ogłoszeń, gdzie umieszczone zostały szczegółowe informacje na temat najpotrzebniejszych rzeczy.
 8. Również w przyszłą niedzielę, 27 marca, po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.