Nabożeństwo fatimskie 13.06.2022

Przed drugim objawieniem pastuszkowie powtórnie ujrzeli błysk światła, który nazwali błyskawicą. Niektórzy z widzów stwierdzili, że światło słoneczne jakby przygasło. Inni zauważyli, że krzew, nad którym Matka Boża się ukazała, jakby ugiął się pod ciężarem „czegoś”. Podczas rozmowy z dziećmi Matka Boża powiedziała do Łucji „Chcę, abyś przyszła tu 13 dnia każdego nadchodzącego miesiąca, abyś odmawiała każdego dnia różaniec i abyś nauczyła się czytać. Powiem ci później, czego zażądam od ciebie.”
W tym objawieniu Maryja zwracała się do Łucji, bo przecież reszta dzieci miała być niedługo zabrana do nieba. Powiedziała również do Łucji, że „ Jezus chce się tobą posłużyć, aby ludzie mnie lepiej poznali i pokochali. Chcę zaprowadzić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Tym, którzy przyjmą to nabożeństwo, obiecuję zbawienie i te dusze będą kochane przez Boga, jak kwiaty, którymi ozdabiam Jego tron. ”
Wspólnota Żywego Różańca wraz z wiernymi z zegrzyńskiej parafii, tak jak dzieci z Fatimy każdego 13 dnia miesiąca, począwszy od maja do października, spotka się na Mszy św. i procesyjnym rozważaniu tajemnic Różańca św. Dzisiejszej Mszy św. i nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa przewodniczył ks. płk rez. Andrzej Dziwulski.

opracowanie: Krystyna Wszołek