Niedziela Najświętszej Trójcy 12.06.2022

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  2. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy nabożeństwo fatimskie, które poprzedzi o godz. 17:45 nabożeństwo czerwcowe.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
  4. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Msze Święte tego dnia o godz. 09:00 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00 Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11:00. Proszę mieszkańców o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela.
  5. Próba do sypania kwiatków, z Panią Anetą, we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 Szczególnie zapraszam Rodziców z dziećmi komunijnymi, rocznicowymi i wszystkimi, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji.
  6. Zwracam się również z uprzejmą prośbą do wszystkich działkowców o podzielenie się kwiatami z Waszych pięknych ogrodów i przynoszenie ich do kościoła, aby posłużyły one do sypania podczas procesji.
  7. W uroczystość Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe odmówimy, na zakończenie procesji, przy czwartym ołtarzu.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.