Rozdanie świadectw w Szkole Podoficerskiej SONDA

W dniu 24 czerwca zakończył się Bazowy Kurs Podoficerski, w którym brało udział 60 żołnierzy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, Brygad Wojsk Obrony Terytorialnej, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, 7 Dywizjonu Lotniczego, Centralnej Grupy Działań Psychologicznych Dowództwa Wojsk Lądowych, Ośrodka Monitorowania i Analiz Ministra Obrony Narodowej oraz batalionu dowodzenia WOT i 3 kompanii regulacji ruchu.
Podczas uroczystej zbiórki żołnierze otrzymali długo wyczekiwane świadectwa oraz odznaki absolwenckie SP SONDA. Na zakończenie do żołnierzy zwrócił się pełniący obowiązki Komendanta Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki ppłk Paweł Nowotnik: W waszych jednostkach czekają przełożeni, którzy widzą Was w roli dowódców, ale są tam także Wasi przyszli podwładni, dla których od teraz musicie być przykładem, wykładnią i wzorem do naśladowania.
Absolwentom błogosławieństwa udzielili rzymskokatolicki dziekan WOT ks. płk Radosław Michnowski i prawosławny dziekan WOT ks. mjr Tomasz Paszko.

Przygotował: mł. chor. Robert KOWALEWSKI Rzecznik Prasowy SP SONDA

foto: szer. Wioletta Wolska