XII Niedziela Zwykła 19.06.2022

  1. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, w sposób szczególny za uchodźców wojennych z Ukrainy, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
  3. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji ojców z naszej parafii. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.
  6. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę procesji Bożego Ciała: Parafianom przygotowującym ołtarze i z których to ołtarzy kwiaty zdobią nasz kościół, Członkom Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka, mieszkańcom Drewnowskiego 5 i 10, dziewczynkom sypiącym kwiatki i chłopcom, którzy nieśli poduszki, Żołnierzom batalionu dowodzenia WOT, Policji z Serocka, służbie liturgicznej ołtarza, działkowcom, Paniom: Anecie, Krystynie, Barbarze i Krystynie, Panom: Piotrowi, Andrzejowi, Jarosławowi i Waldemarowi, ks. Andrzejowi oraz mojemu adiutantowi Pani szer. Wiolecie, która również pełni funkcję fotografa w miejsce Pana Edmunda Postołowicza.
  7. Jako wyraz mojego podziękowania dla Was zapraszam w środę na Mszę św. w Waszej intencji o godz. 18:00, po której zapraszam do domu parafialnego na kawę i ciasto.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.