Czerwcowe innowacje

Moi Drodzy.

Pragnę Was poinformować o pracach, które zostały podjęte i ukończone w kwietniu bieżącego roku. Po pierwsze: jak może zauważyliście pojawiły się, 13 czerwca, nowe (niebieskie) tablice informacyjne na parkingach przed i za kościołem. Wynika to z faktu, że teren wokół kościoła jest, jak pokazuje mapa, terenem pod zarządem Wojska (Stołeczny Zarząd Infrastruktury).

Jednak w imię dobrych relacji sąsiedzkich oraz braku miejsc parkingowych na osiedlu udostępniamy go Mieszkańcom. Tablica przed kościołem informuje tylko o tym, że jest to parking kościelny niestrzeżony i z racji tego nie możemy ponosić odpowiedzialności za szkody powstałe na Waszych pojazdach.

Tablica przy wjeździe na parking wewnętrzny za kościołem powstała, ponieważ nie zabraniam korzystania z parkingu tylko informuję Właścicieli pozostawionych samochodów o tym, że jest otwarty w czasie Mszy i nabożeństw.

Po drugie: 20 czerwca montaż separatorów parkingowych, które umożliwią swobodne otwieranie tablicy ogłoszeniowej, a jednocześnie ułatwią Parafianom zapoznanie się z treściami umieszczonymi w gablocie.

Po trzecie: 22 czerwca Pracownicy z Sekcji Obsługi Infrastruktury 26. WOG zamontowali nową, podświetlaną gablotę ogłoszeniową przed kościołem. Posiada ona poszerzona o dodatkowe miejsce na nekrologi, które zazwyczaj były przyklejane do szyby zasłaniając ogłoszenia i intencje mszalne.

Po czwarte: 25 czerwca, po długich staraniach i interwencjach została znaleziona firma, która podjęła się niełatwego zadania zlikwidowania pajęczyn w kościele. Zostało to zrealizowane w ramach umowy z firmą sprzątającą.

Po piąte: 27 czerwca w godzinach porannych, mimo panującego upału, w pocie czoła dwaj dzielni Panowie Jarosław (kościelny) i Waldemar (mąż Pani Adiutant) wkopali starą gablotę ogłoszeniową na wewnętrznym parkingu kościoła. Pozwoli to zapoznać się z ogłoszeniami, intencjami mszalnymi i innymi informacjami Wiernym, którzy korzystają z tego parkingu.