Święto 5. MBOT w Ciechanowie 08.07.2022

8 lipca br., na terenie koszar w Ciechanowie odbyły się obchody Święta 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. „Rój”.
Rozpoczęła je Msza polowa o godz. 08:45, której przewodniczył dziekan WOT – ks. płk Radosław Michnowski w koncelebrze kapelanem Brygady i kapelanami batalionów wchodzących w skład 5.MBOT.
Po Mszy św. pododdziały i zaproszeni goście zgromadzili się na placu apelowym, gdzie podczas uroczystej zbiórki, o godz. 10:00, Zastępca Dowódcy WOT gen. bryg. Maciej Klisz wręczył Dowódcy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Mieczysławowi Gurgielewiczowi Chorągiew WP. Uroczystego poświęcenia Chorągwi dokonali rzymskokatolicki dziekan WOT – ks. płk Radosław Michnowski oraz prawosławny dziekan WOT – ks. mjr Tomasz Paszko.
Program wydarzenia był bardzo bogaty, a z atrakcji przewidzianych na ten dzień skorzystał „mały i duży”. Trening z Mistrzem poprowadziła st. szer. Weronika Krzywnicka – mistrzyni Europy w karate kyokushin, dla najmłodszych gości przygotowano również pętlę taktyczną oraz zabawy z użyciem wykrywacza metali.
Podczas pikniku mazowieccy Terytorialsi zaprezentowali swój talent wokalny, było można zobaczyć pokaz wyszkolenia psów, stanowisko dowodzenia oraz sprzęt wojskowy, a na specjalnie przygotowanej foto-ściance każdy miał możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia ze sprzętem wojskowym.

foro: szer. Wioletta Wolska