Uroczystości pogrzebowe ppłk. Grzegorza Guśpiel 19.11.2022

„Zasmuca nas fakt śmierci, zwłaszcza bliskiej nam osoby. Wyciska łzy z oczu, bo przywołuje na pamięć chwile spędzone razem, chwile dobre i złe, które minęły, a które już nie powrócą.”
Tymi słowami 19 listopada w kościele św. Mikołaja w Pcimiu ks. płk. Radosław Michnowski Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczął homilie podczas ostatniego pożenienia zmarłego przedwcześnie ppłk. Grzegorza GUŚPIELA oficera Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.
W nabożeństwie żałobnym z Pocztem Sztandarowym i Wojskową Asystą Honorową z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ostatniej drodze ppłk. Grzegorzowi Guśpiel towarzyszyła rodzina, znajomi, Zastępca Dowódcy WOT gen. bryg. Maciej Klisz, prawosławny dziekan WOT ks. mjr Tomasz Paszko oraz kadra i pracownicy RON Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

tekst i zdjęcia: szer. Wioletta Wolska