V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszam na spotkanie organizacyjne połączone z próbą dla dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
  3. Jutro, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
  4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17:30.
  5. 1 maja przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
  6. W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  7. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Zapraszam na Mszę św. o godz. 09:00 w intencji Ojczyzny z udziałem pocztu sztandarowego i asysty honorowej.
  8. Msze Święte, 3 maja, w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 09:00 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Nabożeństwo majowe odbędzie się na zakończenie Mszy św. o godz. 11:00
  9. W sobotę – I sobota maja o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17: 45, zakończy wyjątkowo nabożeństwo majowe.
  10. Już dzisiaj zapraszam wszystkich – Parafian i Sympatyków naszego kościoła garnizonowego i Wasze Rodziny na odpust związany z wezwaniem naszego kościoła Matki Bożej Fatimskiej, który będzie miał miejsce w niedzielę, 12 maja, o godz. 11:00. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi Zastępca Biskupa Polowego – Wikariusz Generalny ks. płk Kryspin Rak. Po Mszy św. zapraszam wszystkich małych i dużych na festyn parafialny i tradycyjną wojskową grochówkę, ale nie tylko, na placu przy kościele.
  11. Informuję, że w zeszłym tygodniu zakończyliśmy prace związane z czyszczeniem schodów przed kościołom z kamienia i czarnego osadu oraz zostały wywiezione kamienie i przygotowane miejsce pod budowę miejsca modlitwy i rekonstrukcję ołtarza z elementów starego kościoła. W tym tygodniu – jeśli pogoda pozwoli – będziemy kontynuować przebudowę ołtarza i miejsca modlitwy za kościołem. Wojsko pomaga użyczając sprzęt i ludzi, jednak wszystko jest finansowane z kasy parafialnej, z dobrowolnych ofiar składanych w niedzielę przez Was – moi Drodzy – na tacę. Samo mycie kościoła i wypożyczenie wysięgnika wyniosło 9.500,- PLN, wylewka fundamentu pod nowy ołtarz 2.500,- PLN, nowa tablica informacyjna przed kościołem 3.730,- PLN, do której swoją „cegiełkę” dołożyli Rodzice tegorocznych dzieci I komunijnych, kosze drewniane parkowe 2.250,- PLN (jeden czeka jeszcze na montaż), a to dopiero początek prac w tym półroczu. Dlatego dziękuję za użyczenie Ludzi i sprzętu Komendantowi 26. WOG, Kierownikowi GZ Zegrze, Kierownikowi SOI, Kierownikowi GZ Kazuń, Komendantowi CSŁiI, Dowódcy GZL CSŁiI, firmie sprzątającej. Dziękuję Ludziom tym „bezimiennym” i znanym – Żołnierzom i Pracownikom RON. Dziękuję Pani kapral Wiolecie, że mimo obowiązków służbowych w sekretariacie dziekana WOT i na Batalionie Dowodzenia WOT, wykazuje ogromne zaangażowanie, pomysły, pertraktacje z wykonawcami, szukanie wykonawców, nadzór nad prowadzonymi pracami i uczestnictwo w pracach. Dziękuję Paniom Barbarze, Krystynie i Bogusławie za dokarmianie Żołnierzy i Pracowników własnoręcznie wykonanymi kanapkami i wypiekami, ale i pracę włożoną w uprzątnięcie terenu za kościołem, dziękuję Panu Stefanowi Łączyńskiemu i wszystkim Żołnierzom i Pracownikom, którzy byli zaangażowani w uprzątnięcie placu za kościołem.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.