V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

  1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie organizacyjne dla dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30
  4. W pierwszą sobotę kwietnia o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla Rodziców i dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii Świętej.
  6. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  7. Salezjańska Liceum Ogólnokształcące w Legionowie serdecznie zaprasza rodziców i kandydatów na ostatni z zaplanowanych dni otwartych, w sobotę 1 kwietnia, w godzinach od 10 do 13:00 Jest to okazja do zobaczenia szkoły oraz spotkania się z nauczycielami i uczniami. Więcej informacji na stronie: salezy.pl
  8. Najbliższa niedziela, 02 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  9. Kończymy dzisiaj nasze zamyślenia rekolekcyjne. W imieniu całej parafii, pragnę z całego serca podziękować Księdzu Krzysztofowi Pawlukowskiemu za przeprowadzone rekolekcje. Dziękujemy Ci z całego serca, za wygłoszone do nas Słowo Boże, za dary Ducha Świętego, które poprzez Twoją posługę rekolekcyjną stały się naszym udziałem i pozwoliły każdemu z nas zastanowić się nad swoim życiem. Obiecujemy modlitwę i również o nią prosimy. Bóg zapłać i Szczęść Boże!