Triduum Paschalne 2023

WIELKI CZWARTEK:

Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej połączona z Rocznicą I Komunii św. o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Czuwanie z Panem Jezusem do godz. 21:00.

WIELKI PIĄTEK:

W Wielki Piątek , czuwając przy Ciemnicy, rozpoczniemy pierwszy dzień nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 17:30.

W piątkowy wieczór o godz. 18:00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 21:00.

WIELKA SOBOTA:

Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów (co pół godziny) od godz. 09:00 do12:00. Drugi dzień nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.
Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Liturgię dopełni radosna procesja rezurekcyjna. Triduum Paschalne trwa do niedzielnego wieczoru.

NIEDZIELA WIELKANOCNA:

Msze św. w Niedzielę wielkanocną odprawiane będą według porządku niedzielnego o godz. 09:00, 11:00. Nie ma Mszy św. o godz. 18:00. Na zakończenie Mszy św. o godz. 11:00 trzeci dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY:

Msze św. w poniedziałek wielkanocny odprawiane będą o godz. 09:00 i 11:00. Nie ma Mszy św. o godz. 18:00. Na zakończenie Mszy św. o godz. 11:00 czwarty dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia.