XVIII Niedziela Zwykła 04.08.2024

1. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że warto i trzeba przychodzić do Chrystusa; On jeden może zaspokoić najgłębsze ludzkie tęsknoty i pragnienia, bowiem to On jest źródłem wszelkiego dobra i szczęścia.
  2. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się wraz z uczestnikami 31. Pieszej Pielgrzymki Żołnierzy na Jasną Górę.
  3. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach – również z naszej parafii – zmierzających na Jasną Górę, prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich.
  4. We wtorek, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 18:00.
  5. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii.
  6. W piątek przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki i patronki Europy, a w sobotę – Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach ku czci tych świętych i wspólnej modlitwy.
  7. Do 15 sierpnia trwa w naszym kościele zbiórka na rzecz sztandaru dla Batalionu Dowodzenia WOT. Dobrowolne ofiary możemy składać do puszki umieszczonej przy głównych drzwiach kościoła lub bezpośrednio na konto, którego numer znajduje się na plakatach w gablotach ogłoszeniowych.
  8. Klub Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki zaprasza, w dniu 10 sierpnia o godz. 17:00 do Ogródka Jordanowskiego w Zegrzu, na wspólne świętowanie Święta Wojska Polskiego. W programie wiele atrakcji dla małych i dużych. Szczegóły na plakacie w gablotach ogłoszeniowych.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.