Żołnierze – pielgrzymi w Zegrzu

Dzisiaj, 4 sierpnia, do Kościoła Garnizonowego pw. Matki Bożej Fatimskiej w Zegrzu z całej Polski, ale również ze Słowacji i Niemiec, przybyli pielgrzymi w mundurach, aby uczestniczyć we Mszy św. Niektórzy z rodzinami oraz z kapelanami – pielgrzymami, którzy koncelebrowali Mszę św. pod przewodnictwem proboszcza płk Radosława Michnowskiego. Wśród przybyłych księży był dziekan Inspektoratu Wsparcia Rodzajów Sił Zbrojnych ks. płk Stanisław Garbacik, który już od trzech lat pełni funkcję dowódcy wojskowej pielgrzymki. W poniedziałek, 5 sierpnia, o świcie, po Mszy św. w Katedrze Polowej, wyruszą na pielgrzymi szlak.
Istotą pielgrzymki jest doświadczenie religijne przeżywane na płaszczyźnie duchowej, a jej celem stawianym na pierwszym miejscu stało się nie tyle nawiedzenie konkretnego miejsca, ile pogłębienie wiary i umocnienie jej przeżywania.
334 żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej wyruszy do tronu Pani Jasnogórskiej. Oprócz Polaków w kierunku Częstochowy wyruszą także, wspomniani już Słowacy, Niemcy oraz Amerykanie.

31. Pieszą Pielgrzymką Żołnierzy na Jasną Górę wyrusza pod hasłem „Idę do Ojca”.