Promocja Oficerska 25.08.2024

Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski odbyła się w niedzielne przedpołudnie, 25 sierpnia, na stołecznym Placu Marszałka Piłsudskiego. Aktu promocji dokonali gen. dyw. Arkadiusz Szkutnik, gen. bryg. Artur Kozłowski i gen. bryg. Tadeusz Nastarowicz. Następnie odbyła się przysięga nowo promowanych oficerów rezerwy na stołecznym Placu Marszałka Piłsudskiego.
W uroczystości udział wzięli: gen. dyw. Arkadiusz Szkutnik, dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka, gen. bryg. Artur Kozłowski, dowódca 1. Brygady Pancernej im. gen. Tadeusza Kościuszki, gen. bryg. Tadeusz Nastarowicz, dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, gen. bryg. Robert Kopka, zastępca dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych, gen. bryg. Damian Matysiak, zastępca dowódcy Garnizonu Warszawa oraz oficerowie Wojska Polskiego, przedstawiciele uczelni wojskowych, służb mundurowych, a także rodziny i bliscy nowo promowanych oficerów. Błogosławieństwa udzielił ks. płk Radosław Michnowski, dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej, a także kapelani prawosławnego ordynariatu polowego oraz ewangelickiego duszpasterstwa wojskowego.
Uroczystość zakończyły odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, defilada pododdziałów biorących udział w uroczystości oraz spotkanie z rodzinami.

tekst: kpr. Wioletta Wolska, foto: Krzysztof Stępkowski