XXV Niedziela Zwykła 22.09.2024

1. W dzisiejszym drugim czytaniu Święty Jakub Apostoł wskazuje, że wewnętrzny nieład w człowieku powoduje niesnaski pomiędzy ludźmi. Dlatego ważnym jest nieustanne formowanie ludzkich sumień i budowanie odpowiedniego systemu wartości opartego na Chrystusowej Ewangelii.
  2. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Polowy poleca przeprowadzić w dzisiejszą niedzielę zbiórkę pieniężną do puszek, po każdej Mszy Świętej na rzecz poszkodowanych w wyniku powodzi.
  3. Doniesienia medialne każdego dnia informują nas o tragicznej sytuacji ludzi dotkniętych powodzią. Dlatego jako dekanat WOT wraz z SP SONDA, dzięki uprzejmości Prezydenta miasta Legionowo organizujemy dzisiaj 22 września w godz. 12:00 do 16:00 piknik charytatywny na rzecz Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie, która ucierpiała w czasie powodzi. Szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeniowych. Wydarzenie odbędzie się na terenie targowiska miejskiego w Legionowie przy skrzyżowaniu ulic: Jana III Sobieskiego i marszałka Józefa Piłsudskiego.
  4. Dodatkowo w domu parafialnym przy ul. Groszkowskiego 1 trwa cały czas zbiórka na rzecz powodzian w Nysie. Najpotrzebniejszymi rzeczami są artykuły szkolne i sportowe dla dzieci, a także odzież. Chcemy to dostarczyć potrzebującym w pierwszym tygodniu października. Liczę również na Wasze wsparcie.
  5. Spotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę, 29 września, po Mszy św. o godz. 11:00
  6. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.