XXVII Niedziela Zwykła 06.10.2024

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Niedzielna liturgia słowa mówi o podstawowych rzeczach dotyczących porządku ludzkiego. Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, Bóg stworzył mężczyznę i niewiastę, powołując ich jednocześnie do tworzenia wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej, w której mają stanowić nierozerwalną jedność.
  2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszam na spotkanie organizacyjne Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00 i niedzielę o godz. 17:30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy, aby modlić się na różańcu w domu.
  4. Wyjątkiem w nabożeństwach różańcowych będzie przyszła niedziela, 13 października, kiedy po Mszy św. o godz. 18.00, zawierzamy Maryi – Matce Bożej Fatimskiej nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy w nabożeństwie fatimskim połączonym z nabożeństwem różańcowym i procesją wokół kościoła.
  5. W jutrzejszy poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w roku 1571 roku.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy w całym kraju obchodzić kolejny Dzień Papieski. Chcemy również dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież. Dlatego tego dnia po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wypominki będziemy przyjmować od przyszłej niedzieli, 13 października. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.