XXVIII Niedziela Zwykła 13.10.2024

1. Dzisiaj obchodzimy w całym kraju obchodzić 24. Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w dzieło życia naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Jednocześnie chcemy dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież. Dlatego tego dnia po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Dzisiaj również, z racji trzynastego dnia miesiąca, chcemy uczcić Panią Fatimską, Tę, której nasz Wielki Rodak zawdzięcza ocalenie w zamachu z 1981 roku. Po Mszy św. o godz. 18.00, zawierzamy Maryi – Matce Bożej Fatimskiej nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy w nabożeństwie fatimskim połączonym z nabożeństwem różańcowym i procesją wokół kościoła.
  3. W jutrzejszy poniedziałek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad kształtowaniem wiedzy i postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy się modlić szczególnie na nabożeństwie różańcowym i na wieczornej Eucharystii.
  4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00 i niedzielę o godz. 17:30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy, aby modlić się na różańcu w domu.
  5. W przyszłą niedzielę, 20 października, po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wypominki będziemy przyjmować od dzisiaj, 13 października. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.