Niedziela Wszystkich Świętych 01.11.2020r

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie.  Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas.
  2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.
  3. W naszej parafii w intencji zmarłych polecanych w wypominkach od 2 do 10 listopada odmawiamy różaniec z wyczytaniem imion naszych bliskich zmarłych oraz sprawujemy Mszę św. przez cały rok w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00. Kartki wypominkowe można nabyć w przedsionku świątyni. Po wypełnieniu możemy je składać w zakrystii.
  4. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz zmiana tajemnic Różańca Świętego.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W piątek przed wieczorną Mszą Świętą od godz.17.00 do 17.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania W sobotę koła różańcowe zapraszają na wspólną modlitwę, która rozpocznie się o godz. 17.00
  7. W sobotę koła różańcowe zapraszają na wspólną modlitwę, która rozpocznie się o godz. 17.00
  8. Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.