XXXII Niedziela Zwykła 08.11.2020r.

  1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu do 10 listopada, w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast dzisiaj  20 min. przed każdą Mszą św.
  2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  3. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata.
  4. Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w środę o godz. 9.00.
  5. W środę 11 listopada Msze św. obędą się o godz. 9.00 i 11.00., nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
  6. W tym tygodniu patronują nam:

– 10 XI – Leon Wielki

– 11 XI – św. Marcin z Tours

– 12 XI – św. Jozafat

– 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn.

  • Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.