III Niedziela Wielkiego Postu 07.03.2021

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej przemiany życia, podjęcia nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na dzieło wsparcia Misjonarzy.
  3. Również w dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie  z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.
  4. Jutro, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy o naszych niewiastach w modlitwie oraz o tym by były zawsze szanowane, doceniane a przede wszystkim kochane.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszym kościele  odprawiamy w piątki o godz. 17.30, oraz w Gorzkich Żalach, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17.30
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje będą trwać od 14 do 16 marca. Nauki rekolekcyjne będzie głosił O. Franciszkanin Stanisław Ziemiński.

Plan rekolekcji: niedziela – godz. 9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

– godz. 11.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

– godz. 17.30 Gorzkie Żale

poniedziałek – godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu

– godz. 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia

wtorek – godz. 17.00 Nabożeństw Pokutne, Namaszczenie Chorych

– godz. 18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

Spowiedź św. godzinę przed każdą Mszą św.

8. Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.