V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2.   W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.   W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

4.   Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszym kościele  odprawiamy w piątki o godz. 17.30, oraz w Gorzkich Żalach, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17.30

5. W przyszłym tygodniu będziemy obchodzić Niedzielę Palmową. Błogosławieństwo palm odbędzie się na każdej Mszy Świętej czyli o  godz. 9.00  ,  11.00  .   18.00

6.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7.   Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.

Ks. ppłk Marcin Kwiatkowski