IV Niedziela Wielkanocna 25.04.2021

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa z naszymi kołami różańcowymi. O godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo majowe.
  4. W sobotę rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe pomijając pierwszą sobotę i pierwszy piątek miesiąca będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00
  5. W niedzielę przypada Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  6. Pragnę również poinformować, iż na prośbę większości rodziców I Komunia Święta w naszej parafii zostaje przeniesiona na termin wrześniowy. I Komunia Święta odbędzie się 18 września 2021 roku o godz. 11.00
  7. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary, cierpliwość, życzliwość, modlitwę oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.