Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan opuścił ziemię, ale Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 27 maja o godz. 18.00.
  3. Trwamy w maryjnym miesiącu – maju. W naszym kościele nabożeństwo majowe  celebrujemy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00
  4. Trwamy również na Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
  6. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
  7. Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary, cierpliwość, życzliwość, modlitwę oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.