Dziesiąta Niedziela zwykła – 6 CZERWCA 2021

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu a odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.
 3. W naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Nabożeństwem Czerwcowym.
 5. W czwartek w oktawie Bożego Ciała na Mszy Świętej o godz. 18.00 błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 6. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
 7. W przyszłą Niedzielę 13 czerwca po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie z procesją połączone z Nabożeństwem Czerwcowym – serdecznie zapraszamy.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: radzie parafialnej, grupom przygotowującym ołtarze, liturgicznej służbie ołtarza, żołnierzom naszego garnizonu, policji, p. organiście i p. kościelnemu, a przede wszystkim Wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
 9. Dziś po każdej Mszy Świętej zbieramy na Świątynię Opatrzności Bożej – serdeczne Bóg zapłać
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 11. W tym tygodniu patronuje nam:
  – we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i
  litewskiemu.

ks. Andrzej Dziwulski
Administrator Parafii Wojskowej w Zegrzu