Jedenasta Niedziela zwykła – 13 CZERWCA 2021

1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.
  2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00.To już prawie połowa miesiąca, więc zapytam siebie, czy uczestniczę w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlę się Koronką do miłosierdzia Bożego czy korzystam z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.
  3. W środę 16 czerwca nowenna do M. B. N. P. połączona z nabożeństwem czerwcowym.
  4. W piątek o godzinie 10.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji żołnierzy i pracowników oraz ich rodzin z 26 WOG-u w Zegrzu.
  5. Ofiary z puszki na Świątynię Opatrzności Bożej wyniosły 520 zł. – serdeczne Bóg zapłać.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  7. W tym tygodniu patronują nam:
    – w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;
    – w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.
  8. Od 19 do 22 lipca 2021 r. odbędą się Ogólnopolskie Rekolekcje Różańcowe Gietrzwałd – poprowadzi je ks. Jacek Gancarek -informacje na tablicy ogłoszeń.

ks. Andrzej Dziwulski
Administrator Parafii Wojskowej w Zegrzu