XXVI Niedziela Zwykła 26.09.2021

  1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
  2. Również dzisiaj swoje święto obchodzą Wojska Obrony Terytorialnej. Uroczystości rozpoczną się już o godz. 09:00 na placu apelowym CSŁiI, gdzie żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej złożą Przysięgę wojskową. O godz. 12:00 rozpocznie się Msza w Katedrze Polowej WP przy ul. Długiej w Warszawie w intencji Kadry, żołnierzy i pracowników WOT, po której na placu marszałka Józefa Piłsudskiego o godz. 14:30 będą miały miejsce główne uroczystości.
  3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Serdecznie zapraszam na Mszę św. odpustową ku czci św. Gabriela Archanioła o godz. 18:00
  4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17:30.
  5. W piątek od godzi. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
  6. W sobotę – I sobota października o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  7. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
  8. Od 27 września do 10 października przyjmujemy zapisy dzieci do I Komunii św., która w naszym kościele odbędzie się 14 maja 2022 roku o godz. 11:00