XXVIII Niedziela Zwykła 10.10.2021

  1. Obchodzimy dzisiaj 21. Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Zgodnie z zapowiedzią przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 ostatni dzień zapisów i spotkanie organizacyjne dzieci i Rodziców do I Komunii św., która odbędzie się w naszym kościele 14 maja (sobota) o godz. 11:00
  3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
  4. Wyjątek stanowi środa, 13 października, kiedy zawierzamy Maryi – Matce Bożej Fatimskiej nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy w ostatnim nabożeństwie fatimskim odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00. Po nabożeństwie zapraszam Członków Żywego Różańca na spotkanie do domu parafialnego.
  5. Z racji nabożeństwa fatimskiego w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30
  6. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
  7. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
  8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przez cały listopad w niedzielę czytanie wypominek 10 minut przed każdą Mszą św. oraz w tygodniu odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z czytaniem wypominek – po Mszy świętej o godz. 18.00. Na kartkach proszę umieścić godzinę, ponieważ wypominki z godz. 09:00 będą czytane w środy i soboty, z godz. 11:00 – we wtorki i piątki, a z godz. 18:00 – w poniedziałki i czwartki. Kartki na wypominki znajdujące się na stoliku w kruchcie kościoła po wypełnieniu możemy składać w zakrystii lub w kancelarii po Mszy świętej.