II Niedziela Adwentu 05.12.2021

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Zgodnie z zapowiedzią, po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
  2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie organizacyjne.
  4. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  5. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  6. Z uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP wiąże się tzw. „Godzina Łaski” przypadająca tego dnia w południe. Maryja w objawieniu zapewniła, że co roku między godziną 12.00 a 13.00 będzie wysłuchiwać naszych próśb, nawet tych zwyczajnych, byleby płynęły z głębi serca. Zapraszamy na „Godzinę łaski” do naszego kościoła, który będzie otwarty 08 grudnia od 11:30 do 13:30
  7. W przyszłą sobotę 11 grudnia po Mszy św. o godz. 18:00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej
  8. Przy wejściu do kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2021 na rzecz Caritas, kalendarze na rok 2022 ścienne i kieszonkowe wydane przez Ordynariat Polowy WP oraz opłatki na stół wigilijny.
  9. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.